Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Wydarzenia Muzyczne NOWOŚĆ!
Partnerstwo

PROFIL PROFILAKTYCZNO - LECZNICZY

Jest wynikiem wielu lat bycia jak najbliżej cierpiącego człowieka - autora i inicjatora projektu medycznego - dr Mirosława Sokołowskiego.

W oddziaływaniach profilaktycznych, a tym bardziej leczniczych metoda ta podkreśla potęge mózgu. Sprawuje On ważną rolę w regulacji naszego życia duchowego i fizycznego. To tu powstaje stres, który poprzez hormon nadnerczy może powodować nadciśnienie i nieokreślony ból, zaburzać nasze samopoczucie i sen.
Mózg ludzki rozpoznaje sygnały, ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego, analizuje je i daje odpowiednie "zarządzenia" wykonawcze. Aby mózg mógł pełnić należycie tę funkcję potrzebuje dowozu krwi a z nią tlenu i energii. To właśnie on zużywa jej 30% z całości, jaką produkuje organizm człowieka.

Stąd w naszych oddziaływaniach dbanie o pojemność oddechową płuc i krążenie płucne oraz o serce i naczynia krwionośne - nasze szlaki komunikacyjne obok nerwów. To, co dzieje się wewnątrz naczyń nie jest obojętne dla naszego życia, a zwłaszcza jego jakości- zakrzepy, zatory, miażdżyca.

Co dalej? - kręgosłup i narządy ruchu. Jak bardzo zdrowie zależne jest od ich sprawności i od tego, kiedy zaczną postępować zmiany zwyrodnieniowe, bóle, dyskopatie i dehydratacja krążków międzykręgowych, zmiany w stawach biodrowych i kolanowych.
To można zmienić właśnie tutaj!

I wreszcie mająca wpływ na wszystko poprzednie- otyłość, nadciśnienie, cukrzyca.

Priorytet mózgu w tych oddziaływaniach jest bardzo istotny - depresje, lęki, bezsenność, wyczerpania, uzależnienia alkoholowe i zespoły metaboliczne z dominującą otyłością.

W taki całościowy sposób zajmujemy się człowiekiem.

Resume oddziaływań:


Oddzielny dział stanowi TURYSTYKA MEDYCZNA
© 2007 www.klinika-ruda.com - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29