Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Wydarzenia Muzyczne NOWOŚĆ!
Partnerstwo

REKREACJA I PROFILAKTYKA

To jeden z głównych kierunków naszych oddziaływań, który chcemy rozwinąć szczególnie w turystyce medycznej. Posiadamy złe nawyki żywieniowe. Spożywamy zbyt mało owoców i warzyw, ryb i ich produktów (kwasy omega-3), pierwiastków śladowych - magnezu, cynku, chromu.

        Nasza skóra traci odporność immunologiczną, a nasze płuca otrzymują zbyt mało tlenu. Prowadzi to do zmęczenia mózgu, mięśni, zwyrodnienia kości i stawów. Co czwarta Polka ma nadwagę lub otyłość i co trzeci mężczyzna.

        W organizmach gromadzi się zbyt wiele toksyn, z którymi nie radzi sobie wątroba i układ żołądkowo- jelitowy.

        A stres? Twórca tej teorii Sely"e uważał, że to główna przyczyna przedwczesnego inwalidztwa i śmierci. Destrukcją dla mózgu i nie tylko jest alkohol i nikotyna.

        Duża część wymienionych czynników obok genetycznych jest inicjacją procesu nowotworowego-rak żołądka, wątroby, płuc, jelita grubego, jajników, szyjki macicy, piersi i prostaty.

        Jak temu wszystkiemu przeciwdziałać?

        W naszej placówce - ta rekreacja i profilaktyka to próba stworzenia odnowionego życia o lepszej jakości.

        Uczymy jak się odprężyć psychicznie, dobrze spać i stosować racjonalną dietę opartą o najnowsze osiągnięcia laboratoriów żywieniowych i nasze ogromne wieloletnie doświadczenia. Ryby i ich produkty z zimnych mórz łączone z odpowiednimi warzywami. Dużo warzyw liściastych i zielonych. Pomidory, czosnek, burak czerwony, pietruszka. Ograniczenie istotne cukru i soli. Codziennie 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej, mleko acidofiline. Mięso indycze i chleb żytni.

Po wstaniu porannym 5-10 minut spaceru na zewnątrz z ćwiczeniami oddechowymi. Dalej gimnastyka, posiłek i mnóstwo zajęć których celem jest poprawa sprawności fizycznej, pojemności oddechowej płuc. Muzyka i książka mają odwrócić uwagę od sytuacji stresujących, z którymi kuracjusz przybył. Wysiłek fizyczny tonowany z przerwami podczas dnia - nordic walking, piesze wycieczki, rowerowe.

        Wszystko to stanowi profilaktykę dla mózgu, serca, płuc, naczyń, kości i kręgosłupa, układu limfatycznego.

        Zainteresowanych problematyką onkologiczną lub obciążonych namawiamy do wykonania testów onkologicznych w kierunku raka piersi, jajnika, jelita grubego, żołądka, szyjki macicy, prostaty.

        Takie podejście sprawi, że Wasz urlop 15 dniowy będzie pożyteczny i użyteczny w tej pięknej dolinie Drwęcy.
© 2007 www.klinika-ruda.com.pl - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29