Kontakt
Mapa
odsyłaczy
medycyna naturalna
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Wydarzenia Muzyczne NOWOŚĆ!
Partnerstwo

Medycyna naturalna

Stosowana w naszym ośrodku leczenia uzależnień metody pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty terapii. Leczymy pacjentów kompleksowo, stosując wyłącznie sprawdzone metody, za każdym razem w pełni odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

Czym jest medycyna naturalna?

To sposób leczenia bez użycia środków farmakologicznych, który oddziałuje jednocześnie na ciało i umysł, mając na celu przywrócenie ich harmonii, a co za tym idzie – odzyskanie zdrowia i komfortu psychofizycznego.

Jak działamy?

Indywidualnie – metoda terapii jest dostosowywana do konkretnych potrzeb danego pacjenta. Pozwala nam to osiągnąć pożądane wyniki. Stosujemy więc tzw. medycynę spersonalizowaną.

Z minimalną ilością leków – stanowią one jedynie 25% terapii lub wcale nie są przez nas wykorzystywane. Pacjenci zażywający leki rozpoczynają od dawek jak dla 7-latka.

Bezpiecznie – bierzemy pod uwagę „wzór” genetyczny pacjenta a także przebyte choroby i dotychczasowe terapie, co pozwala nam uniknąć działań niepożądanych.

Na podstawie diagnostyki klinicznej – wykonujemy jedynie niezbędne badania laboratoryjne, bez dodatkowych badań, które często są kosztowne, ale zbędne (TK, MRI, PET, badania molekularne). Wyjątek stanowią choroby nowotworowe. Dodatkowe badania to u nas rzadka konieczność.

Z troską o pacjenta - to on jest dla nas najważniejszy, a nie procedury!

Czas trwania terapii

Program leczniczy trwa zazwyczaj 15 dni. Tak jest w przypadku 85% kuracjuszy. Leczenie alkoholizmu zajmuje natomiast od 21 do 30 dni. Rehabilitacja po zakrzepach, zatorach mózgowych, kiedy występują porażenia, ale do pewnego stopnia zachowany jest choćby dyskretny wzorzec ruchu porażonej kończyny, trwa także około 30 dni.

Dawkowanie leków

W przypadku pobytów 15-dniowych (większość terapii), które wymagają podania minimalnej dawki leków lub zorganizowania leczenia od nowa, terapia jest indywidualizowana a dawki leków zmieniają się codziennie przez 12 dni. Przez pozostały czas razem z kuracjuszem obserwujemy, czy obecna dawka jest dla niego odpowiednia. 15 dni wystarcza nam, aby zlikwidować objawy choroby i pomóc pacjentowi odzyskać poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Program

Program poza lekami, jeżeli są oczywiście potrzebne, stanowi łańcuszek, na który składają się następujące elementy medycyny naturalnej:

 • zabiegi wodne,
 • basen (kwiecień-wrzesień),
 • zabiegi fizjoterapeutyczne, kinezyterapeutyczne,
 • ścieżki spacerowe dla refleksoterapii ze stóp,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • wycieczki piesze,
 • 2-krotne w przeciągu tygodnia wycieczki rowerowe wokół doliny (ok. 10 - 20km),
 • kontakty psychoterapeutyczne,
 • aromaterapia z drzew szpilkowych, które nas otaczają,
 • dieta,
 • cisza i spokój.
© 2007 www.klinika-ruda.com - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29