Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
leczenei uzależnień
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Akademia Promocji Zdrowia
Partnerstwo

Leczenie uzależnień

leczenie uzależnień

Sposób leczenia dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta, aby osiągnąć optymalne wyniki terapii.

Jest to więc metoda medycyny spersonalizowanej.


Stosowane przez nas leki to zaledwie 25% terapii lub nie wykorzystujemy ich wcale. Leczenie pacjenta rozpoczynamy od dawek odpowiednich dla dziecka w wieku 7 lat.

Dzięki temu nasze terapie nie skutkują działaniami niepożądanymi! Bierzemy pod uwagę choroby przebyte przez pacjenta, odbyte dotychczas terapie, jak również „wzór” genetyczny konkretnej osoby.

Przeprowadzamy wyłącznie niezbędne badania laboratoryjne, ponieważ wiemy, że podstawę leczenia stanowi diagnostyka kliniczna, a nie drogie i często niepotrzebne badania dodatkowe, jak MRI, TK, PET czy badania molekularne (nie dotyczy chorób nowotworowych). Nie oznacza to, że całkowicie z nich rezygnujemy – są jednak konieczne wyłącznie w rzadkich przypadkach.


Dla nas liczy się pacjent oraz jego zdrowie, a nie skomplikowane procedury. Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w naszym programie leczniczym informujemy, że czas jego trwania wynosi zazwyczaj 15 dni (w przypadku mniej więcej 85% pacjentów). Leczenie uzależnień od alkoholu wymaga więcej czasu i wynosi zazwyczaj 21-30 dni. Około 30 dni to także czas potrzebny do rehabilitacji po zakrzepach i zatorach mózgowych w przypadku pojawienia się porażeń. W takich wypadkach zachowuje się dyskretny wzorzec ruchu kończyny, która uległa porażeniu.

W częstszych przypadkach obejmujących 15-dniowy pobyt, gdzie stosuje się minimalną dawkę leków, w ogóle się z nich nie korzysta albo leczenie zostaje przeorganizowane, następuje zindywidualizowanie procesu oraz zmiana dawek leków. W takim przypadku przez 12 dni zmieniają się dawki leków. Pozostałe dni przeznacza się na monitorowanie reakcji kuracjusza na przyjmowane leki. 15 dni kuracji są więc czasem przeznaczonym na usunięcie objawów choroby i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa.

Poza lekami (kiedy ich stosowanie jest koniecznością), terapia to swoisty łańcuszek składający się z zabiegów w wodzie, zajęć na basenie, fizjoterapii, kinezyterapii, ścieżek spacerowych, ćwiczeń wzmacniających oddech, wycieczek pieszych i rowerowych, aromaterapii z drzew iglastych otaczających ośrodek. Na jej efekty wpływa odpowiednia dieta, cisza i panujący spokój.

Postępowanie to jest połączeniem oddziaływania psychofizycznego na wszystkie układy wchodzące w skład organizmu człowieka. Dzięki temu możliwe jest odblokowanie umieszczonego w mózgu „automatyzmu wewnętrznego”, który dla każdego człowieka jest indywidualny. Automatyzm ten kieruje procesami życiowymi i nadzoruje je. Umożliwia to kuracjuszowi odzyskanie bezpieczeństwa, które miesięcy lub nawet lat temu utracił.

W przypadku, gdy pacjent zażywa jakieś lekarstwa, należy przywieźć je ze sobą do ośrodka. Nie wszystkie z nich mogą być przecież odstawione w trybie natychmiastowym.

Jesteśmy w stanie leczyć jednocześnie kilka schorzeń, np. otyłość i nadciśnienie z zaburzeniami snu.

W tych oddziaływaniach możemy leczyć jednocześnie kilka schorzeń obejmujących np otyłość, nadciśnienie, zaburzenia snu.

 
© 2007 www.klinika-ruda.com - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29