Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Wydarzenia Muzyczne NOWOŚĆ!
Partnerstwo

Leczenie depresji i uzależnień

Specyfikacja kliniki

Cechy wyróżniające naszą klinikę na tle innych ośrodków leczenia uzależnień:

 • Naszym celem jest dostosowanie sposobu leczenia do danego pacjenta, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W tym celu stosujemy spersonalizowaną medycynę naturalną.
 • Używane przez nas leki stanowią najwyżej 25% terapii. Zazwyczaj nie ma ich w ogóle, a jeśli są, to rozpoczynamy od wielkości dawek przeznaczonej dla siedmiolatków.
 • Nie pozwalamy na pojawienie się działań niepożądanych. Najważniejsze jest dla nas poznanie tzw. wzoru genetycznego pacjenta, a także przebyte przez niego choroby i terapie.
 • Prowadzimy niezbędne badania laboratoryjne. Podstawa naszej pracy to diagnostyka kliniczna zamiast zbędnych kosztownych badań dodatkowych (MRI, PET, TK, badania molekularne z wyłączeniem chorób nowotworowych). Nie wyłączamy tych badań w naszej klinice, jednak są one wyjątkową rzadkością.
 • Najważniejsi są dla nas pacjenci, a nie skomplikowane procedury.

Program leczenia uzależnień i chorób

Program leczniczy trwa przeciętnie ok. 15 dni. Ten fakt dotyczy blisko 85% kuracjuszy naszej kliniki. Jeżeli mamy do czynienia z uzależnieniem od alkoholu kuracja może trwać 21, nawet do 30 dni. W podobnym czasie odbywa się rehabilitacja przypadków po zakrzepach, zatorach mózgowych, w momencie kiedy występuje porażenie, ale zachowane zostają chociaż najmniejsze wzorce ruchu porażonej kończyny.

W przypadku pobytów 15-dniowych, wymagających niewielkich dawek leków lub całkowitego przeorganizowania leczenia, jego proces zostaje indywidualnie dopasowany do pacjenta, a dawki leków zmieniane są codziennie przez dwanaście dni. Pozostałe doby polegają przede wszystkim na obserwacji kuracjuszy pod kątem zweryfikowania czy poziom leków jest odpowiedni. W ciągu 15 dni jesteśmy więc w stanie całkowicie wyeliminować objawy choroby, a następnie przywrócić poczucie bezpieczeństwa.

Program oprócz leków (jeśli są potrzebne) stanowi pewien ciąg, na który składają się:

 • zabiegi wodne,
 • kinezyterapeutyczne,
 • fizjoterapeutyczne,
 • ścieżki spacerowe dla refleksoterapii stóp,
 • piesze wycieczki,
 • basen,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • wycieczki rowerowe na dystansie 10-20 kilometrów.

Dodatkowo zapewniamy konsultacje psychoterapeutyczne, aromaterapię z drzew szpilkowych, odpowiednią dietę, a co najważniejsze – ciszę oraz spokój.

Na czym polega leczenie uzależnień w naszej klinice?

Unikalność tego procesu bierze się z połączenia oddziaływań psychofizycznych na cały organizm, a co za tym idzie wszystkie układy człowieka. W wyniku tego dochodzi do odblokowania pewnego automatyzmu wewnętrznego, który jest indywidualny dla każdego człowieka. Jest on zlokalizowany w mózgu i odpowiada za kierowania oraz nadzorowanie procesów życia. Właśnie w tym momencie kuracjusz odzyskuje bezpieczeństwo utracone wiele miesięcy lub lat temu.

Nasze oddziaływania mogą leczyć jednocześnie wiele schorzeń z zakresu m.in. nadciśnienia, otyłości czy zaburzeń snu.

UWAGA: Jeżeli zażywają Państwo jakieś leki, należy je przywieźć ze sobą. Nie wszystkie bowiem mogą być natychmiastowo odstawione.

 
© 2007 www.klinika-ruda.com - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29