Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyt Turystyczny w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Wydarzenia Muzyczne NOWOŚĆ!
Partnerstwo

LECZENIE OTYŁOŚCI

CEL PROGRAMU: NOWY DUCH I NOWA TY


UWZGLĘDNIA PIĘĆ CZYNNIKÓW SPRZYJAJĄCYCH TYCIU:
 • toksyczna wątroba /przepływa przez nią 1,4 - 1,9 l krwi na minutę i produkuje ok. 1 l żółci/
 • nasiąknięte wodą tkanki - wątroba niezdolna jest rozkładać aldosteron
 • strach przed tłustym jedzeniem
 • nadmiar insuliny
 • tłuszcz wynikły ze stresu.

Ponad wszystko udowodniono, że wątroba to najważniejszy narząd spalający tłuszcz. Zagadnienie to dostrzegła twórczyni medycyny naturalnej dr Parcells /USA/, która dożyła 106 lat (zmarła w 1996r.)

Zatruwają ten narząd - alergie pokarmowe, zastój w systemie limfatycznym, niektóre leki, pigułki antykoncepcyjne, htz, kawa, alkohol, bakterie, wirusy, nasycone kwasy tłuszczowe trans, grzyby candida albicans, braki pierwiastków śladowych - magnez, cynk, chrom.

Jak wdrażamy program ?

Układamy dietę a kuracjusz rozpisuje sam jak wyglądał dotąd jego sposób odżywiania się i ruchu. Dzień zaczyna się wypiciem koktajlu długowieczności i lekkim spacerem połączonym z ćwiczeniami oddechowymi, co ma zapoczątkować pracę naczyń limfatycznych. O stanie zdrowia świadczy istotnie kondycja układu limfatycznego.

W posiłkach 3-5-ciu nie liczymy kalorii ilościowo, a stosujemy zasadę równowagi dietetycznej niskoglikemicznych warzyw i owoców oraz białka. Ok. 40% stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe typu omega 3 - dominacja ryb morskich i oleju rybiego z zimnych mórz. Sam olej rybi podajemy jednorazowo z kilkoma łyżkami świeżo utartej marchwi. Nie stosujemy formy kapsułkowej, która może zmieniać jakość tłuszczy i powoduje dodatkową produkcję soku żołądkowego i enzymów.

Dieta ma zapobiegać wzdęciom, zaparciom, usuwać nadmiar wody międzykomórkowej, regulować szczelność jelita cienkiego poprzez wpływ na korzystną florę bakteryjną, wydalanie toksyn i ich półproduktów, nadmiaru hormonów. Ma też wpływać na prawidłowe funkcjonowanie pompy sodowo - potasowej. Ma brać pod uwagę potrzebę suplementów w tym magnezu, cynku i chromu. Program wspierają ćwiczenia fizyczne - intensywny marsz, nordic walking , kilkakrotne ćwiczenia oddechowe w sali feetnes, koloroterapia i zabiegi wodne. Pomocą jest też muzyka relaksacyjna, która wycisza stres, a więc zmniejsza ilość wydzielanego kortyzolu. Zwracamy uwagę na prawidłową ilość godzin snu 7 - 8 .

             W całości prowadzi to do normalizacji rytmu dobowego - dobrej jakości życia. Osoby zaangażowane w program uzyskają spadek wagi ciała 6 - 8 kg w okresie 15 dni kuracji wypijając dodatkowo dziennie ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Po opuszczeniu placówki program jest kontynuowany. Utrata wagi ciała w domu ok. 6 kg, ale już przez 3 m-ce. W 4-tym m-cu kuracjusz trafia do nas ponownie na 15 dni by zrzucić kolejne 6 - 8 kg. Wtedy to zmieniony czy raczej uporządkowany metabolizm zaczyna być trwałym procesem i niekorzystne nawyki żywieniowe zostają ostatecznie wyeliminowane - co potwierdza dobry wynik BMI, poprawa sprawności narządów ruchu, kręgosłupa i normalizacja ciśnienia krwi. Serce też odpowie - dziękuję!


niedowaga<16
optymalna waga: 17-24,9
nadwaga: 25-29,9
otyłość: 30-39,9
otyłość olbrzymia>40


Jak z powyższego wynika istotny problem zdrowotny zaczyna się, gdy bmi zbliża się do krytycznego momentu - 30.

Leczenie nadwagi i otyłości przy BMI≥27

To ważny problem i program medyczny wpływający na jakość życia i wtórną zachorowalność –cukrzyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa, zaburzenia toru oddechowego, stłuszczczenie wątroby, zmiany degeneracyjne kręgosłupa i stawów.
Ta lista może się rozszerzać np. o problemy z mikrokrążeniem w naczyniach mózgowych czy kończynach dolnych to problem też neurohormonów a więc depresji.
Statystyki są miażdzące:
 • Otyłość młodzieży 10-15 r.ż - 15%
 • Otyłość w przedziale 40- 50 r.ż 24%

 • Czy to przyczynek do przedwczesnej śmiertelności - TAK!
  Zawały serca, wylewy krwi do mózgu.
  Odchodzą ludzie w kwiecie wieku ,nie tuzinkowy – tak potrzebni dla tego zagubionego kraju!

 • Więcej o otyłości...

 • © 2007 www.klinika-ruda.com.pl - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
  E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29