Kontakt
Mapa
odsyłaczy
Dziś mamy:
Strona główna
Leczenie alkoholizmu
Leczenie depresji
Leczenie uzależnień
Medycyna naturalna
Profil leczniczy
Zasady przyjęć
Leczenie
Weekend
Zespół medyczny
Historia
Cennik Medyczny
Lokalizacja
Kontakt
Nowości
Pensjonat
Konferencje, szkolenia
Pobyty Turystyczne w Rudzie
BMI, stres, ruch a ciąża
Galeria
Akademia Promocji Zdrowia
Partnerstwo

UZALEŻNIENIA OD NIKOTYNY

Wyliczono, że rzucenie palenia przez jedną osobę przynosi oszczędności dla systemu opieki zdrowotnej rzędu 60 tys. złotych. W przypadku kobiet, które rzuciły palenie w ciąży, szacowane oszczędności wynoszą 2650 złotych na każdą pacjentkę i jej dziecko.
Naukowcy z Harvard Medical School określili sześć kluczowych kroków do pozbycia się nałogu:

1. Poszukanie profesjonalnej pomocy. Ponieważ niewielu ludzi potrafi uporać się z uzależnieniem samodzielnie, należy podzielić się tym problemem z lekarzem. Dla wielu pacjentów skuteczne mogą okazać się dostępne na receptę lub bez recepty madykamenty (NTZ, bupropion,wareniklina).
2. Ustalenie konkretnej daty pożegnania z nałogiem (np. w dniu urodzin).
3. Pozbycie się wszystkich przedmiotów, które przypominają o nałogu (w przypadku palenia m.in. popielniczek i zapalniczek).
4. Nauka nowych umiejętności, nowe hobby które pozwoli oderwać się myślami od nałogu.
5. Przeanalizowanie dotychczasowych prób rzucenia nałogu, odrzucenie sposobów definitywnie nieskutecznych i skupienie się na metodach, które w połączeniu z nowymi technikami mogą przynieść sukces - i tu nasza rola.
6. Stworzenie własnej, prywatnej grupy wsparcia. W proces rzucania nałogu powinno wciągnąć się rodzinę, przyjaciół i współpracowników.

Nasza rola to autorska metoda rzucenia palenia, która wiąże się z najistotniejszym dla problemu pkt-5
W skrócie polega to na wielokrotnym w ciągu dnia pędzlowaniu śluzówek jamy ustnej olejami omega 3 (blokada receptorów),całej serii ćwiczeń oddechowych, określonej diecie, zajęciach kinezyterapii i relaksacji.
Wszystko to musi przebiegać w warunkach stacjonarnych tj. w naszej klinice przez okres 10-15 dni.

Analiza dotychczasowych badań wykazała, że palenie tytoniu jest związane w istotny sposób z ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego. Metaanalizę przeprowadzili naukowcy z Europejskiego Instytutu Onkologii w Mediolanie.W analizie uwzględniono wyniki 106 badań obserwacyjnych i prawie 40 tys. nowo diagnozowanych przypadków raka jelitagrubego. Okazało się, że po 30 latach palenia średnie ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego wzrasta o 18 proc. w porównaniu z osobami niepalącymi.

Rak jelita grubego jest pod względem umieralności trzecią, wiodącą chorobą nowotworową.

© 2007 www.klinika-ruda.com.pl - Kopiowanie i powielanie treści zawartych na stronie zabronione.
E-mail: klinika_ruda@onet.pl , tel: +48 (056) 47 215 29